Read Comments

Co oznaczają typy biustonoszy?

Chcąc wybrać najlepszy biustonosz dla siebie, powinnaś znać ich poszczególne typy. Dzięki temu będziesz wiedziała, co oznacza bardotka, a co push-up. Nie będziesz też miała wątpliwości, co założyć do większego dekoltu albo odkrytych pleców. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, jeśli chcesz dowiedzieć się, czy znasz już wszystkie popularne rodzaje staników.

Biustonosz typu push-up – modelowanie

Jednym z bardziej popularnych rodzajów biustonosza jest tak zwany push-up. Chociaż traktuje się go w dużej mierze jako model powiększający biust, to nadaje się on zarówno dla pań z małymi, jak i dużymi piersiami. Głównym jego zadaniem jest modelowanie biustu i unoszenie go. Dzięki temu staje się on pełniejszy i świetnie prezentuje się pod bluzką czy sukienką.

Podział ze względu na kształty miseczek

Niektóre biustonosze mają mocniej wycięte miseczki niż inne. Przykładowo bardotka jest zwykle mniej pełna niż push-up. Dzięki temu świetnie sprawdza się pod bluzką z dużym dekoltem. Ponieważ ten typ stanika ma też często odpinane ramiączka, bardotka świetnie sprawdza się do strojów, w których byłyby one widoczne. Załóż bardotkę do sukni ślubnej albo do letniego kombinezonu. Pamiętaj jednak, że jeśli biustonosz ma się dobrze trzymać bez ramiączek, to powinien mieć solidne usztywnienie u dołu. Ważne jest też, oczywiście, dobre dopasowanie do Twoich wymiarów. Dzięki temu wszystko pozostanie na swoim miejscu.

Staniki funkcyjne

Istnieją także biustonosze, które pełnią konkretną funkcję. Mogą to być produkty przeznaczone typowo do ubioru z odkrytymi plecami. Wówczas albo przykleja się je do biustu, albo posiadają z tyłu, zamiast zwykłego zapięcia, przezroczysty materiał, którego nie widać z daleka. Taki biustonosz nie odklei się nawet podczas żywiołowej zabawy. Wśród staników funkcyjnych są też na przykład modele sportowe czy produkty przeznaczone do karmienia piersią.

Rodzaj usztywnienia w biustonoszu

Ważną kwestią jest usztywnienie. Duży biust powinien się na czymś opierać, dlatego zalecane są staniki o solidnej konstrukcji. Także mały biust musi mieć odpowiednie podparcie. Nie wszystkie biustonosze są jednak usztywnione w stu procentach. Niektóre pozostają miękkie u góry, aby zwiększyć komfort użytkowania takiego stanika. Część nie posiada usztywnienia w ogóle. Są to tak zwane miękkie staniki, które mogą nie mieć nawet fiszbin, czyli specjalnych drutów, wpływających na modelowanie piersi. Taki biustonosz polecany jest jednak jedynie w szczególnych sytuacjach, jak na przykład karmienie piersią, gdyż nie jest w stanie nadać pożądanego kształtu biustowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *