Read Comments

Koszula nocna czy piżama – co wybrać?

Obecnie każda kobieta może wybrać, czy woli spać w koszulkach nocnych czy piżamach. Decyzja nie jest jednak prosta i naszym zdaniem nie powinna być jednoznaczna, bowiem różne sytuacje wymagają zastosowania odmiennych elementów garderoby. Czasami przyda się ciepła piżama, a innym razem masz ochotę na kusą koszulę.

Czy piżama może być kobieca?

Niektóre kobiety wzbraniają się przed noszeniem piżamy, bowiem uważają ją za mało kobiecą. Nic jednak bardziej mylnego. Wszystko zależy przecież od tego, jaki model sobie wybierzesz. Sklepy oferują teraz tak wielki wybór damskich piżam, że na pewno któraś przypadnie Ci do gustu. Naszym zdaniem nie warto całkowicie rezygnować z piżamy, bowiem może się ona przydać na przykład podczas mroźnych, zimowych nocy. Żadna koszulka tak dobrze Cię nie otuli.

Przewiewna koszula nocna

Z kolei koszule nocne mają tę zaletę, że są bardzo przewiewne. Postaw na naturalne materiały, a Twoja skóra będzie mogła oddychać. W koszuli nie powinno Ci być też tak gorąco jak w piżamie. Co prawda, są też koszule nocne, które ciągną się niemal do ziemi, ale to raczej opcja dla prawdziwych zmarzlaków. Zwykle najbardziej korzystna długość koszuli nocnej to taka nad lub delikatnie pod kolano.

Latem luźniej

Letnie upały sprawiają, że do spania trzeba zastosować specjalną odzież. Decydujemy się więc na piżamy z krótkim rękawem i szorty albo mniej zabudowane koszule. Tak naprawdę do Ciebie należy decyzja. Na pewno jednak warto latem postawić na luźniejsze materiały. Upewnij się, że Twoje nocne ubrania wykonane są z przewiewnych tkanin, abyś mogła wygodnie przespać noc. Za gruba, sztuczna piżama nie pomoże Ci w odpoczynku.

Bielizna nocna a okazja

Nie zalecamy rezygnowania z koszuli nocnej ani z piżamy, bowiem w zależności od pory roku może Ci się przydać albo jedna, albo druga. Poza tym na różnego rodzaju wyjazdach czy podczas pobytu w szpitalu wygodniej jest korzystać z piżamy. Z kolei w domu możesz woleć bardziej swobodną koszulkę. Najlepiej mieć więc wybór odzieży nocnej na każdą okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *