Read Comments

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Wiele kobiet boryka się z problemem braku umiejętności dopasowania stanika do swoich rozmiarów. Tymczasem źle dobrany biustonosz po prostu nie spełnia swoich funkcji, gdyż nie podtrzymuje odpowiednio biustu. W jaki sposób zatem kupić w końcu stanik o idealnych wymiarach?

Zmierz swój biust

Na początek musisz dowiedzieć się o sobie, ile masz centymetrów pod biustem, a ile w biuście. Dokładnie zmierz te miejsca, ponieważ to jest Twoja baza do dalszych poszukiwań. Od tych wymiarów będzie zależał później wybór staników do mierzenia w sklepie. Rozmiary biustonoszy wyrażane są za pomocą cyfrowo-literowych określeń, na przykład 75C, 80E i tak dalej. Cyfra to ilość centymetrów pod biustem, a litera stanowi określenie rozmiaru miseczki stanika.

Sprawdź różne modele

Kiedy już określiłaś, jakie masz wymiary, możesz przystąpić do mierzenia różnych modeli biustonoszy. Najlepiej jest zacząć kupowanie właśnie od sprawdzenia w sklepie stacjonarnym, jak leży na Tobie bielizna w konkretnych rozmiarach i kształcie. Staniki mogą być bowiem różnie wycięte i jeden model może Ci pasować, a inny nie, mimo że są w tym samym rozmiarze. Jeśli nie wiesz, jaka miseczka będzie odpowiednia dla Twojego wymiaru w biuście, zapytaj sprzedawcę lub sprawdź w Internecie, jakie są mniej więcej wskazania. Mogą się one nieco różnić w zależności od producenta, ale powinny być na ogół podobne. W sklepie i tak warto zawsze sprawdzić sobie chociaż dwa różne rozmiary i porównać, jak leżą.

Wsparcie brafitterki

Jeśli chcesz dobrze dobrać nowy stanik, to możesz też skorzystać z pomocy braffiterki. Wiele sklepów z bielizną oferuje możliwość takiej konsultacji. Sprzedawczyni wówczas bezpłatnie pomoże Ci określić, czy na pewno do tej pory używałaś biustonoszy w dobrym rozmiarze. Zaproponuje Ci nowe modele staników, a kiedy będziesz je mierzyć, wprawnym okiem oceni, który naprawdę dobrze na Tobie leży.

Kupuj swobodnie

Wiadomo, że na początku możesz nie być pewna tego, jakiego biustonosza Ci trzeba. Kiedy już jednak się w tym upewnisz i skorzystasz z profesjonalnej pomocy, możesz ruszać na zakupy sama. Wiesz już, jakie rozmiary są dla Ciebie i w jakiego typu modelach czujesz się najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *